Як у 2021 році продають технічну деревину

Важливою складової економіки України є виготовлення та торгівля технічною деревиною. Протягом тривалого часу, процедура закупівель та виготовлення в нашій державі проводилась за ширмою корупційних схем та нескінченних порушень закону та правил. Але ситуацію було змінено, коли минулого року було прийнято Закон про проведення електронних торгів при реалізації необробленої деревини.

Ми підготовили невелику статтю на тему того, як сьогодні проводять тендери із закупівель технічної деревини, що саме змінилося у процедурі закупівель та яку користь ці зміни принесли нашій державі. Вся інформація була взята із інформаційного порталу megasale.com.ua , який є надійним джерелом новин та корисної інформації у сфері державних закупівель.

Історична довідка продажу технічної деревини

Технічна деревина має не менший попит серед українських покупців. Ця продукція здатна задовольнити потреби багатьох підприємств, вона використовується на проміжковому етапі між виготовлення ділових лісів та балансів. Технічну деревину використовують всілякі деревообробні комбінати, підприємства, на яких виготовляються меблі, елементи декору, тощо.

Раніше, єдиним способом купити таку деревину було знайти постачальника серед крупних лісних господарств та заключити із ними вигідну угоду. В той же час, керівники цих господарств користувались положенням та надавали свою продукцію по спеціальним цінам, за певні відкати.

Таким чином була розвинута корупційна схема, котра обходила сплату податків та держава від цього страждала. Крім того, конкуренція була повністю знищена, оскільки без спеціальних знайомств потрапити на співробітництво із керівником було не можливо.

Якщо новий учасник торгів і потрапляв на угоду, то йому надавали можливість отримати другорядний продукт, котрий не відповідав вимогам. Однак вирішити питання якості було не можливо, оскільки по документах воно проходило як другорядна сировина.

В 2021 році  можливість обрати безпечний варіант. Це закупівлі на електронних майданчиках системи Прозорро, котра з 2016 року вже принесла в казну України майже 40 мільярдів гривень доходу. Відтепер, гарантія надійного співробітництва забезпечена адміністраторами – електронними платформами, а виконання зобов’язань прописане в прозорих договорах.