Продаж авто в електронній системі Прозорро.Продажі

Держава має у своєму запасі невикористані активи. У більшості це конфісковане майно довжників, банкротів та ліквідованих банків. Таке майно може приносити державі гроші, тому його потрібно якось реалізовувати, при цьому це має проходити прозоро та з максимальним захистом від корупції та махінацій. 

Тому, починаючи з 2016 року в Україні існує система електронних онлайн аукціонів Прозорро.Продажі.

Чому Прозорро.Продажі такий популярний метод

У сучасній Україні наявність свого транспорту це значна перевага. А держава має значні запаси конфіскованого транспорту. Таким чином, завдяки онлайн аукціонам транспорт може перейти до людей та організацій за прийнятними цінами, а держава може поповнити свою держскарбницю.

Весь процес торгів доволі прозорий, та добре захищений від тіньових махінацій. Це стало можливим завдяки дворівневій системі аукціонів. Система функціонує таким чином:

Усе майно, яке може вийти на аукціони вноситься до бази даних Прозорро.Продажі, крім цього цей майданчик функціонує лише як база для процесу торгів. Вся система автоматизована та виключає вплив будь-яких людських факторів. Наступний рівень у системі – це торгові майданчики. Кожних з них це офіційна акредитована платформа, яка має право співпрацювати з Прозорро. Ці майданчики забезпечують якісні послуги та існують як платформа для реєстрації учасників, надання допомоги, та оповіщення клієнтів щодо нових лотів. До Прозорро підключено більш ніж 50 майданчиків.

Один за таких майданчиків – це Українська Універсальна Біржа www.uub.com.ua. Це офіційна біржа, акредитована Міністерством Економіки та співпрацює з Прозорро.Продажі, починаючи з 2016 року. Завдяки своїй надійності та значному досвіду майданчик має велику популярність серед учасників аукціонів. А досвідченні менеджери здатні надати допомогу та пораду з будь-якого питання та пояснити тонкощі проведення аукціонів.

Як придбати авто на аукціоні Прозорро.

Торговий майданчик має повний доступ до лотів, виставлених на Прозорро. Для участі в будь-якому аукціоні від учасників потрібно лише зареєструватися, та слідувати правилам, встановленим на торгах відносно лоту. Про всі інші процеси турбується система.

Модель проведення торгів на прикладі майданчика УУБ проходить наступним чином:

  1. Реєстрація у системі під час якої пройде верифікація фізичного лиця або компанії. Після цього отримується доступ до персонального кабінету. 
  2. Після цього з’являється можливість отримувати сповіщення щодо нових лотів та переглядати вже існуючі лоти. На сайті є всі необхідні інструменти пошуку. У разі зацікавленості якимось лотом, треба ознайомитись з усіма правилами торгів, кроків під час зміни ціни, розмірах депозиту та типу аукціону. 
  3. Подаються необхідні документи для участі, вноситься депозит, це зазвичай 5-10% від ціни лоту.
  4. Приймати учать у торгах. Зазвичай вони будуть проходити в три етапи, а ціна може збільшуватися в залежності від мінімального кроку, який повинен бути вказаний в інструкціях щодо торгів.

Система онлайн-аукціонів зарекомендувала себе як надійний спосіб для компаній та фізичних лиць знайти, та придбати необхідне майно, адже УУБ https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/avtomobili/ займається реалізацією не тільки автівок, але й майном боржників, ліквідованих банків та орендою землі. Це зручний та прозорий метод торгів, як для держави, так і для покупців, крім того вся система та процеси торгів доступні для громадськості, що робить усю систему ще надійнішою.