Як проводиться торгівля природним газом, який знаходиться у сховищах

В квітні 2021 року стало відомо, що Українська енергетична біржа разом із Укртрансгазом запустили процедуру торгів природним газом, який знаходиться у сховищах. Однак на сьогоднішній день така можливість доступна лише тим компаніям, котрі є резидентами нашої країни та системи УЕБ.

Як відомо, під час торгів на короткостроковому ринку природного газу, брати участь у торгах на біржі можуть ті компанії, котрі бажають зберегти ресурси. Окрім того вони мають отримати доступ до проведення торгів, а саме через процедуру реєстрації на офіційному сайті УЕБ.

За останній місяць до товарної біржи звернулось понад 25 компаній, які бажають отримати акредитацію на участь в новому напрямку торгів. Це призвело до великого ажіотажу на ринку природного газу, та не всі компанії в курсі змін, які впровадила товарна біржа.

Якщо ви вивчали ціни на газ за допомогою статті з УЕБ (ознайомитись із нею можливо за посиланням www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/medium-and-long-term-market/) то ви знаєте про можливості аналітичної команди Української енергетичної біржи. Саме вони порекомендували встановити торги у вигляді короткострокових продуктів українського стандарту на в режимі двосторонніх договорів.

Щодо самої процедури, то напередодні старту учасники мають вносити три відсотки від вартості їх заявок. Щодо покупців, то від них вимагають переведення всієї суми грошей, котру вони планують витратити на аукціоні. Така схема дозволяє проводити торги швидко, вчасно та з позитивним результатом для всіх.

З появою нового кабінету та функції контролю за балансом, учасники не повинні самостійно писати листи до адміністрації. Перенаправлення грошей відбувається онлайн, без необхідності очікування відповіді керівництва. В подальшому планується розвиток ново системи та відкриття можливості торгувати природним газом, який знаходиться у сховищах, нерезидентам України.