Проведення допорогових торгів в ПроЗорро – питання та відповіді

Використання платформи ПроЗорро для проведення державних закупівель – це обов’язкова умова, що повинна виконуватися організатором подібної процедури. Починаючи з 2015-го року, всі державні, комунальні муніципальні та навіть частково комерційні установи, отримали настанову про обов’язкове проведення закупівельних процедур, користуючись системою Прозоро.

Якщо говорити простіше, це стосується лише тих компаній та організацій, які залежні від державного фінансування. Якщо ж компанія не має відношення до бюджетних коштів, то вона має право самостійно обирати, чи хоче використовувати механізм ПроЗорро чи їй простіше провести закупівлі в звичайні формі.

На сьогодні, більш бажаним формат проведення торгів в ПроЗорро є допорогова процедура. В цілому, такі торги мають той же вигляд, що і надпорогові закупівлі. Відмінність полягає лише в тому, що все відбувається в пришвидшеній та спрощеній формі. 

Більш того, до таких торгів привертається менше уваги і певні дрібниці, пов’язанні з невідповідністю зразку заяви й інших моментів, не будуть приводом для дискваліфікації учасника.

Знайти цікаве для вас оголошення про проведення закупівлі, ви можете тут sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property. Для отримання додаткової інформації, можна користуватися допомогою технічної підтримки, що дає відповідь на часті запитання.

Що стосується найбільш актуальних питань, які виникають у користувачів, то відповіді на них виглядають наступним чином:

  • Коли можна звернутися до організатора допорогової закупівлі для отримання відповіді на запитання – така можливість надається учасникам в період уточнення. Його термін може продовжуватися один день або ж більше тижня, все залежить від конкретно взятої процедури;
  • Чи можна встановлювати додаткові нецінові критерії – це вже ініціатива замовника і він має право на те, щоб вказувати додаткові параметри оцінки учасника. Головне – це їх наявність в самому оголошенні;
  • Яким є розмір кроку в аукціоні – цей показник залежить від очікуваної вартості самого лоту. Зазвичай, це не більше 3% від вартості;
  • Хто може проводити процедуру державних закупівель – це питання, що вирішується безпосередньо в межах компанії або організації. Саме там визначається хто бере на себе відповідальність за проведення процедури;
  • Яка інформація про угоду публікується в системі – одна з вимог до організатора закупівель полягає в тому. щоб протягом 2-х днів опублікувати копію договору, що буде підписаний з переможцем в торгах.

Це не повний список запитань, які можна назвати актуальними. Для отримання більш детальної інформації, варто ознайомитися з цією темою вже більш глобально.

Що потрібно знати про тарифи в ПроЗорро

Питання формування тарифів в ПроЗорро – це той момент, який потрібно враховувати, готуючись до подачі заявки для участі в процедурі.

Під самим тарифом мається на увазі сума, яку варто сплатити у вигляді реєстраційного внеску для участі в торгах.

Учасники повинні чітко розуміти, що окрім гарантійного внеску, який залежить від суми самого лоту, є ще реєстраційний платіж, який також є обов’язковим для всіх учасників торгів в ПроЗорро.

Сума реєстраційного внеску також залежить від того, якою є вартість самого лоту. Для прикладу, якщо закупівля не перевищує 20 тисяч гривень, то внесок буде дорівнювати 17 гривням. Якщо мова йде про закупівлю на 1 мільйон і більше, то реєстраційний платіж буде рівним 1700 гривням.

Для того, щоб більш чітко розуміти, яким є завдання самого платежу, як його можна провести, що потрібно брати до уваги, вам варто ознайомитися з цим питанням більш детально. Для цього, ви можете скористатися тією ж енергетичною біржою України, де можна знайти по цій темі багато корисної інформації. 

Якщо ж у вас виникають питання саме посеред процедури, то ви маєте можливість звернутися до служби технічної підтримки та отримати консультацію в режимі реального часу.

Як проходять державні торги конфіскатом

Конфіскація майна у боржників є досить розповсюдженим явищем і з недавніх пір таке майно повинно реалізовуватися через систему ПроЗорро у в форматі електронного аукціону.

Причина повернення майна у власність держави може полягати в:

  • Порушенні часових рамок, відведених на надсилання пропозиції;
  • Вказання недостовірної інформації про себе або компанію;
  • Відмова від сплати внесків по кредиту.

Незалежно від причини конфіскації майна, його реалізація проходить за схожим сценарієм і проводиться в відкритій формі.

Тобто, для участі в такому аукціоні користувачеві потрібно підготувати пакет документації, правильно оформити заявку для участі торгах та виконати всі інші вимоги, що прописані замовником в самому оголошенні.