Досягнення системи Прозорро в економіці

 Зовсім недавно державні закупівлі представляли собою суцільні шахрайські схеми і віддавалися тим, хто близький до керівництва міста чи іншим «поважати» людей. У сфері державних планувань спостерігалося повне бездіяльність. Розміщення інформації про державні закупівлі, була необов’язковою, тому про них знали лише наближені люди того чи іншого регіону або міста. Багато підприємців не хотіли зв’язуватися не тільки з вищезгаданих причин, але й через те, що закупівля проводилася досить довго, а у виборі переможця часто були обмеження прав. Таке становище призвело до зростання корупції в країні і наявності шахрайських схем.

Система Прозорро

Система, яка була раніше, регулювала державну систему в малій мірі, так як необхідно було самостійно вирішувати досить багато питань, так як система була далека від досконалості. Але деякий час тому був підписаний закон про державних публічних закупівель. Тепер Законодавство України має максимально досконалий закон «про публічні закупівлі», який відповідає всім вимогам сучасної держави.

Більшість державних установ перейшло на організацію публічних закупівель за допомогою системи Прозорро, як вимагає законодавство. Ті організації, які розібралися з принципом роботи системи і здійснюють закупівлі з її допомогою отримують хорошу вигоду, а також можуть бути впевненими у своїй законослухняності. Хоча деякі організації за старою звичкою намагаються обдурити систему різними видами махінацій, але систему розробляли кращі фахівці і такі схеми відразу відслідковуються і блокуються. Мала частка організацій взагалі ігнорує систему і грубо наущает закон України, оскільки приховує реальний дохід. Завдяки системі Прозорро при проведенні торгів, які проводяться публічно, можна спостерігати хід подій, після аукціону публікується звіт про складеному договорі між замовником і виконавцем. Завдяки публічності можна відстежити всі дії, чи вони законними чи незаконними. Також можна спостерігати за бюджетом коштів.

Українська універсальна біржа

Тепер державні підприємства здійснюють публічні закупівлі вдаючись до сайту https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/elektronni-torgovi-majdanchiki-derzhzakupivel-prozorro. Звичайно, здійснювати закупівлі безпосередньо через офіційний сайт Прозорро неможливо, але всі наявні закупівлі відображаються на сайті. Торгові майданчики, на яких можна здійснювати торг, повинні бути підключені до системи Прозорро, а також мати певний рівень акредитації від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Найпопулярнішим є Українська універсальна біржа, яка працює більше двадцяти років в даній сфері. Завдяки тому, що над системою працювали кращі фахівці, а також враховувалися зауваження від користувачів, Українська універсальна біржа і система Прозорро працює максимально ідеально.