Як проходить підписання договору по тендерним торгам

Кожен з етапів участі в тендерних закупівлях має певні особливості. Саме тому, якщо мова йде про учасника, який вперше намагається отримати перемогу в тендері, йому потрібно максимально серйозно підійти до ознайомлення зі всіма нюансами. Почати варто з вибору електронного майданчика. Саме з цього пункту починається участь в самому тендері.

Один из прикладів того, як повинен виглядати такий майданчик – це сайт tender.uub.com.ua. Саме Українська універсальна біржа (УУБ) однією з перших отримала акредитацію в системі ПроЗорро. Як результат, саме цей сервіс на даний момент вважається одним з найбільш популярних та перевірених часом.

Що стосується самих тендерів, то все починається з відправлення заявки на участь. Потім, проходить три основних етапи, по ходу яких вартість знижується. Після цього, стають відомі пропозиції від усіх учасників і лише в самому кінці визначається переможець, який зможе зайнятися процесом надання послуг, робіт або ж певних товарів в залежності від того, про який саме тип тендеру йде мова.

Що потрібно знати про підписання угоди?!

Після того, як стає відомий переможець тендеру, інформація про це вноситься до системи ProZorro. Більш того, результати про проведення торгів та переможця отримують й всі інші учасники, які також брали участь в боротьбі за право стати переможцем.

Варто зазначити, що у інших учасників завжди залишається можливість подати своє скаргу, що вже сервіс продемонстрував відповідний документ з поясненнями, чому був обраний саме той постачальник. Це може допомогти, якщо державне підприємство дійсно обрало не зовсім зрозумілу пропозицію.

Це один з пунктів, який дозволяє значно поменшити корупційну складову при проведені тендерних закупівель. Варто нагадати, що до 2015-го року саме цей напрямок був одним з найбільш корупційних в країні. Через відсутність контролю всі державні установи та комунальні підприємства мали можливість проводити закупівлі без серйозної звітності.

Відповідно, звичайним явищем були змови з “своїми” постачальниками. Таким чином, вдавалась обійти систему і отримувати великі прибутки.

В сучасних реаліях ця схема перестала бути актуальною і всі тендери чітко контролюються. Якщо ж якась махінація і буде, то завжди можна підняти архіви в системі ProZorro й знайти відповідь на основні питання.